Kdo jsme

kdo-jsme-1000

NÁŠ PŘÍBĚH

“Jak to všechno začalo”

V roce 2012 jsme se jako dva dlouholetí kamarádi (Vlastík a Martin) dohodli, že praštíme se svými dosavadními profesemi (programátor a počítačový grafik) a začneme se věnovat svému koníčku - vínu. Martin v té době, ke své práci, už úspěšně rozvíjel webový projekt na prodej dárkových vín a tak jsme prakticky naskočili do rozjetého vlaku. K sobě jsme přibrali do třetice kamarádku z mládí Evu a pustili jsme se do práce.  

Protože jsme spolupracovali výhradně s moravskými vinaři a dodavateli, postupně vinný sortiment doplnily i delikatesy původem z Moravy. Prvních několik produktů od menších producentů jsme zaštítili vlastní značkou Chuť Moravy a pod tou začali nabízet "to nejlepší" od moravských malovýrobců. To nám ale za chvíli nestačilo a chtěli jsme přijít se svými vlastními produkty. Inspirace ve starých kuchařkách pak stála u zrodu první speciality Svatojánských ořechů. Po jejich velkém ohlasu následovaly další netradiční chuťovky jako chmelíček, nakládané zelené hustopečské mandle nebo smrkové želé. Pokaždé se snažíme přijít s něčím novým, neotřelým a hlavně výjimečným ve své chuti. A to se nám snad zatím daří, posuďte sami. 

Lidé z Chuti Moravy

  • Vlastík

    Díky své programátorské minulosti je to systémový mozek celé Chuti Moravy. Umí vše perfektně spočítat, vytvořit nejlepší tabulky na Moravě a navíc leze parádně po stromech. Jak vidno z fotky Vlastík je věčně dobře naladěn a jeho pozitivní energie pohání celou Chuť Moravy. Díky své povaze je také skvělý diplomat, kterého jen tak něco nerozhodí. 

  • Martin

    Na rozdíl od Vlastíka je Martin poněkud vznětlivější povahy, řeší věci impulzivně, často improvizuje ale díky tomu pohání Chuť Moravy po stránce kreativní a vytváří její tvář. Jako bývalý grafik, potřebuje mít pod kontrolou každý detail i balíček, který ze skladu odejde s čímž občas leze kolegům na nervy. Vy však máte jistotu, že co u nás objednáte bude nejen skvěle chutnat, ale i vypadat. A ve šplhání po stromech si nic nezadá s Vlastíkem :)

  • Eva

    Dlouhou dobu byla Eva třecím kamenem mezi četnými Vlastíkovými a Martinovými tvůrčími debatami. Teď už má další dvě parťačky a tak se jí ulevilo. Bez Evy by v Chuti Moravy kromě tabulek a Photoshopu nefungovalo vůbec nic. Eva umí zařídit možné i nemožné, má přehled o všem od fakturace po chybějící papír v tiskárně a navíc peče skvělé dezerty. Jen to lezení po stromech by mohla ještě zlepšit :)kv_web